Fotele wiszące typu kokon – idealny wybór na balkon, taras, do ogrodu?

7 czerwca 2022

Szukając wyposażenia balkonów tarasów i ogrodów, często natrafiamy na meble wyróżniające się spośród setek, zwykłych nudnych produktów. Nietuzinkowe przedmioty nie zawsze są lepsze, czasami to przerost formy nad treścią. Inaczej jest w przypadku foteli wiszących typu kokon – to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących wygody, ale również dla tych, którzy chcą wprowadzić trochę uroku do swojego otoczenia.

Największe zalety foteli wiszących 

Fotele typu kokon to meble, które wyglądają świetnie. Różne kolory, kształty czy rodzaj zastosowanych siedzisk sprawiają, że bardzo łatwo możemy wpasować je w pozostałe elementy projektu. Nowoczesny wygląd to kolejna zaleta, o której należy wspomnieć. Unikalna konstrukcja, skutecznie przyciągają wzrok sąsiadów i gości. 

Mówiąc o fotelach typu kokon, nie można zapomnieć o wygodzie, jaką oferują. W zależności od konstrukcji zajmowana pozycja może być siedząca, półleżąca, a nawet całkowicie leżąca – w przypadku niektórych foteli. Nie ważne czy wybierzemy fotele jedno, czy kilkuosobowe, w porównaniu do mebli standardowych, te z wiszącą kapsułą oferują dużo więcej miejsca i przestrzeni.

Poczucie bezpieczeństwa, wygody i prywatności – osoby, które miały przyjemność korzystać z tego rodzaju rozwiązań, z pewnością wiedzą co mam na myśli. Siadając w fotelu wiszącym, jesteśmy częściowo odcięci od otoczenia – trochę jak w kokonie. Możemy poczuć się w pełni zrelaksowani.

Fotele wiszące mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – można się na nich kołysać. Delikatne huśtanie w połączeniu z ponadprzeciętną wygodą zapewniają poczucie komfortu.

Gdzie można postawić fotel wiszący typu kokon?

Fotele wiszące zostały stworzone z myślą o wyposażeniu balkonów tarasów i ogrodów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać ich również w innych miejscach np. w pokoju. Podobnie jak tradycyjne fotele, możemy je postawiać tak naprawdę, wszędzie gdzie się zmieszczą. Warto wspomnieć, że większość foteli typu kokon jest wyposażona w zdejmowane siedzisko, dzięki temu w razie deszczu, nie musimy przenosić całego mebla. Wystarczy zdjąć materiałowe siedzisko i odłożyć w miejsce, w którym deszcz go nie dosięgnie. 

Na pierwszy rzut oka, można pomyśleć, że fotele wiszące nie zapewniają odpowiedniej stabilności. Nic bardziej mylnego, odpowiednia konstrukcja sprawia, że fotel jest stabilny nawet podczas kołysania. Warto jednak zadbać o odpowiedni grunt. Ustawiając fotel w ogrodzie na trawie, należy upewnić się, że teren jest równy i odpowiednio twardy – na tyle, aby fotel nie mógł się w nim zapaść.

Jaki fotel wybrać?

Decydując się na fotel wiszący typu kokon, powinniśmy zwrócić uwagę na solidność konstrukcji, zastosowane materiały mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wytrzymałość. Wielkość „kokonu” to kwestia subiektywna, niemniej jednak zajmowana pozycja jest nieco inna niż w przypadku tradycyjnych siedzisk czy fotel. Warto zastanowić się jak duża przestrzeń jest nam potrzebna. Jeżeli chcemy relaksować się w pozycji półleżącej, warto zadbać, aby głębokość fotela była odpowiednia.

Fotel wiszący typu kokon to idealnie rozwiązanie na taras, balkon czy do ogrodu. Oferuje dużo więcej, niż zwykłe fotele, a jednocześnie posiada niemal wszystkie ich funkcje.

Laura Bondyra

Autor: Laura Bondyra

Sprawdź także…