Jak dbać o włosy latem?

12 maja 2022

Lato to gorący i wilgotny sezon, co oznacza, że pielęgnacja włosów staje się ważniejsza. Pamiętajmy, że letnie upały mogą wysuszać i puszyć włosy.

Sposobów na pielęgnację włosów latem jest wiele: używaj naturalnych produktów, używaj odżywki, unikaj nadmiernego nagrzewania włosów, staraj się trzymać z dala od zanieczyszczeń.

Pielęgnacja włosów latem

Lato to także czas zabawy, ale może też być stresujący dla Twoich włosów. Słońce i ciepło mogą wysuszać i łamać włosy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o piękne zamki tego lata:

  • Nie myj włosów codziennie. Zbyt częste mycie pozbędzie się naturalnych olejków, które sprawią, że Twoje włosy będą zdrowe i lśniące.
  • Używaj głębokiej odżywki przynajmniej raz w tygodniu, aby przywrócić nawilżenie zamków.
  • Miej oko na prognozę pogody, aby wiedzieć, czy musisz nosić czapkę lub szalik, gdy wychodzisz na zewnątrz, to ochroni przed szkodliwymi promieniami UV, które powodują wysuszenie, puszenie się i łamanie.
  • Użyj odżywki bez spłukiwania lub olejku na wilgotne włosy.

Kosmetyki do pielęgnacji suchych włosów latem

Latem pogoda jest zwykle gorąca i wilgotna. To sprawia, że włosy stają się suche i puszą się. Aby tego uniknąć, ważne jest, aby latem dbać o włosy, stosując dobrą odżywkę.

Niektórzy uważają, że wystarczy nałożyć odżywkę na włosy po ich umyciu, ale to nie wystarczy, aby zadbać o włosy latem. Powinieneś również użyć nawilżającego szamponu i odżywki. Oprócz tego należy codziennie stosować olejkową odżywkę bez spłukiwania lub głęboko pielęgnującą maskę.

Laura Bondyra

Autor: Laura Bondyra

Sprawdź także…

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa to problem, z którym boryka się wiele osób. Charakteryzuje się ona widocznymi na skórze naczyniami...

Krem do twarzy dla mężczyzn

Krem do twarzy dla mężczyzn

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn zaczyna dbać o swoją skórę twarzy. Pielęgnacja ta nie tylko poprawia...

Kosmetyki dla nastolatków

Kosmetyki dla nastolatków

W wieku nastoletnim skóra wymaga szczególnej troski i uwagi. Dlatego też, wybór odpowiednich kosmetyków jest niezwykle...