Jak dbać o włosy latem?

12 maja 2022

Lato to gorący i wilgotny sezon, co oznacza, że pielęgnacja włosów staje się ważniejsza. Pamiętajmy, że letnie upały mogą wysuszać i puszyć włosy.

Sposobów na pielęgnację włosów latem jest wiele: używaj naturalnych produktów, używaj odżywki, unikaj nadmiernego nagrzewania włosów, staraj się trzymać z dala od zanieczyszczeń.

Pielęgnacja włosów latem

Lato to także czas zabawy, ale może też być stresujący dla Twoich włosów. Słońce i ciepło mogą wysuszać i łamać włosy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o piękne zamki tego lata:

  • Nie myj włosów codziennie. Zbyt częste mycie pozbędzie się naturalnych olejków, które sprawią, że Twoje włosy będą zdrowe i lśniące.
  • Używaj głębokiej odżywki przynajmniej raz w tygodniu, aby przywrócić nawilżenie zamków.
  • Miej oko na prognozę pogody, aby wiedzieć, czy musisz nosić czapkę lub szalik, gdy wychodzisz na zewnątrz, to ochroni przed szkodliwymi promieniami UV, które powodują wysuszenie, puszenie się i łamanie.
  • Użyj odżywki bez spłukiwania lub olejku na wilgotne włosy.

Kosmetyki do pielęgnacji suchych włosów latem

Latem pogoda jest zwykle gorąca i wilgotna. To sprawia, że włosy stają się suche i puszą się. Aby tego uniknąć, ważne jest, aby latem dbać o włosy, stosując dobrą odżywkę.

Niektórzy uważają, że wystarczy nałożyć odżywkę na włosy po ich umyciu, ale to nie wystarczy, aby zadbać o włosy latem. Powinieneś również użyć nawilżającego szamponu i odżywki. Oprócz tego należy codziennie stosować olejkową odżywkę bez spłukiwania lub głęboko pielęgnującą maskę.

Sprawdź także…

Mity dotyczące suchej skóry

Mity dotyczące suchej skóry

Sucha skóra to częsty problem wielu osób. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak starzenie się,...