Jak dobrać ubrania do snu w zależności od temperatury? Wybieramy piżamy dla dziewczynek!

12 sierpnia 2022

Sen ma ogromne znaczenie w życiu każdego dziecka. Aby zmaksymalizować jego komfort, warto zadbać o wygodną i dopasowaną do warunków panujących wewnątrz piżamę. Jej wybór może jednak nie być tak łatwy, jak mogłoby się nam wydawać na pierwszy rzut oka. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem piżamki dla dziewczynek? Dlaczego oddychający materiał jest tak ważny? W jaki sposób dobierać piżamy w zależności od temperatury? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem piżamki dla dziewczynek?

Zakup piżamy dla dziewczynki (np. na PintoWear https://pintowear.com/pizamy/) to problematyczna kwestia. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jednym z ważniejszych jest fason piżamy. Do spania świetnie sprawdzają się dwuczęściowe elementy garderoby. W znacznym stopniu ułatwia to wykonywanie fizjologicznych czynności, jednocześnie chroni organizm przed nadmiernym wychłodzeniem, co jest najbardziej problematyczne w sezonie zimowym.

Dla dziecka ważne mogą okazać się względy estetyczne. Dziewczynka sama powinna dobrać wzór, który będzie adekwatny do preferencji i potrzeb. Do wyboru jest wiele zróżnicowanych modeli- mogą przedstawiać zwierzątka, gwiazdy, kwiaty, ulubionych bohaterów z bajki.

Oczywiście nie możemy zapominać o rozmiarze- piżamka powinna odpowiednio leżeć na ciele, jednocześnie zbyt luźna okaże się niekomfortowa. Aspekt ten dobierany jest identycznie, jak w przypadku pozostałych ubrań.

Dlaczego oddychający materiał jest tak ważny?

Wybierając piżamki dla dziewczynek warto postawić na oddychający materiał. Ubrania, które wykonane są z surowców hipoalergicznych charakteryzują się wysoką jakością. Dzięki temu jako rodzice nie musimy obawiać się występowania ewentualnych reakcji alergicznych, jak również podrażnień. Takie właściwości gwarantowane są przez bawełnę, która wyróżnia się ponadprzeciętną odpornością i wytrzymałością. Jej cechą charakterystyczną jest doskonałe przepuszczanie powietrza, w konsekwencji możliwe jest zapobieganie potliwości.

W jaki sposób dobierać piżamy w zależności od temperatury?

Rodzice powinni zadbać o to, aby piżamę dla dzieci i nastolatków dobierać w zależności od temperatury na zewnątrz. W praktyce oznacza to, że wiosną i latem zakupimy nieco inne ubrania aniżeli jesienią i zimą. W tym pierwszym przypadku zalecane są piżamy przewiewne. Optymalne są te z krótkimi rękawami i nogawkami. Kluczowe jest również przepuszczanie powietrza, jak również ograniczenie potliwości skóry.

Nieco inną piżamę dla dziewczynek zakupimy w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatura na zewnątrz jest znacznie niższa. W chłodniejszych miesiącach godne uwagi są ubrania z długimi rękawkami i nogawkami. Jest to niemalże gwarancja komfortu termicznego, jak również zapobiegania nadmiernej utraty ciepła. Zalecany materiał to miękka dzianina lub polar.

Laura Bondyra

Autor: Laura Bondyra

Sprawdź także…