Kobiecy smart casual – wszystko o stylu sportowej elegancji

9 maja 2022

Coraz więcej kobiet poszukuję dla siebie ubrań, które pozwolą czuć im się wyjątkowo komfortowo i swobodnie, a zarazem elegancko. Smart casual jest rodzajem dresscode’u, który podbił serca kobiet na całym świecie. Na czym polega i jakie idee mu przyświecają? W czym tkwi sekret jego popularności i uznania wśród szerokiego grona użytkowniczek? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Kilka słów o Smart Casual

Geneza smart casual wywodzi się z tzw. casual Fridays, który stosowany jest w firmach. Wiele najbardziej prestiżowych marek stosuje taki ubiór na co dzień, który nazywany jest także business attire. Wszystko opiera się na założeniu, by wyjątkowo elegancki, ścisły dresscode rozluźnić, wprowadzając swobodę, przy jednoczesnym zachowaniu elegancji. 

Smart casual dziś cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowniczek całego świata. Powszechnie wykorzystywany jest w biurach, na rodzinnych spotkaniach, biznesowych eventach, urzędach i innych ważnych okolicznościach. Uważany jest za elegancję biznesową, oznaczającą klasę i dobry smak. Nic więc dziwnego, że kobiety całym sercem pokochały smart casual, który pozwala czuć się pięknie i komfortowo, będąc swojego rodzaju kompromisem pomiędzy stylem casualowym a eleganckim. 

Jak ubierać się w stylu smart casual?

By móc wprowadzić w nasze życie styl smart casual, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Przede wszystkim należy wprowadzić do swojego stylu zasadę minimalizmu. W tym wypadku mniej, znaczy więcej. Powinnyśmy zrezygnować także z elementów garderoby, które będą nadmiernie odsłaniać poszczególne części naszego ciała, uchodzące za tzw. wyzywające. To przede wszystkim wybór najwyżej jakości, bardzo stonowanej i klasycznej kolorystyki oraz jednego, wyróżniającego się na tle elementu. Smart casual pozbawiony jest brokatów, cekinów, koronek czy transparentnych materiałów. Doskonałym wyborem będzie klasyczna biel i czerń, szarość czy kolory pastelowe takie jak beż, pudrowy róż czy mięta. Niebagatelne znacznie odgrywa także obuwie – nie powinno odkrywać stóp. Zachowawcze muszą być także dodatki naszych stylizacji, jak również makijaż.

Przykład reprezentatywnej stylizacji smart casual

Kiedy już znamy ogólne, teoretyczne założenia stylu smart casual, teorię warto przekuć w praktykę. 

Rozpuszczone włosy, tworzące idelanie gładką, błyszczącą taflę. Do tego lekki makijaż, czyli delikatny podkład uzupełnieniony cielistą konturówką do ust, lekkim tuszem do rzęs oraz muśnięciem różu na policzkach. Do tego nieskazitelnie biała koszula z kołnierzykiem. Czarny, klasyczny garnitur o prostym kroju oraz buty- czarne lakierki na niskim słupku. Oto smart casual w praktyce. 

Pragniesz czuć się elegancko i swobodnie w pracy, podczas ważnych, rodzinnych okoliczności czy na romantycznej, wieczornej kolacji z ukochanym? Smart casual to styl skrojony na miarę Twoich potrzeb. Stwórz wyjątkowe stylizacje, które przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania już dziś. 

Laura Bondyra

Autor: Laura Bondyra

Sprawdź także…