Medytacja dla początkujących – jak zacząć praktykować trening uwagi

7 czerwca 2022

Na początku medytacja może być trudna. Skupienie się na czymś wymaga czasu, a kontynuacja medytacji wymaga również dyscypliny. Dzięki kilku prostym wskazówkom możesz znacznie ułatwić praktykę medytacyjną.

Istnieje wiele różnych rodzajów medytacji, które możesz wypróbować. Najprostszy rodzaj to taki, w którym po prostu siadasz, zamykasz oczy i skupiasz się na oddychaniu lub na jednej myśli na raz. Koncentrowanie się na liczeniu oddechów to kolejny rodzaj medytacji, który jest bardzo popularny zarówno wśród początkujących, jak i ekspertów.

Rodzaje medytacji

Medytacja to akt bycia obecnym w chwili. To nawet więcej, skupia się na twoim oddechu, myślach i emocjach bez żadnego osądu.

Aby skutecznie praktykować medytację, zacznij od małych celów i stopniowo buduj do większych. Na przykład możesz zacząć od siedzenia w ciemnym pokoju przez pięć minut i ustalenia rutyny, która ułatwi ci medytację w przyszłości.

Techniki medytacji

Badania wykazały, że regularna medytacja może zwiększyć uważność, zwiększyć współczucie, a nawet zmniejszyć ból fizyczny.

Medytacja to praktyka uspokajania umysłu i ciała. Chociaż można to zrobić na wiele sposobów, oto kilka ogólnych wskazówek na początek:

– Możesz medytować siedząc lub leżąc na plecach ze stopami płasko na podłodze. Jeśli zdecydujesz się położyć, umieść poduszkę pod głową.

– Wyłącz wszystkie światła lub użyj przyciemnionego światła, jeśli to możliwe.

– Ustaw alarm na pięć minut — to pomoże Ci śledzić czas podczas sesji mediacyjnej.

– Zamknij oczy i spróbuj skupić się na jednym konkretnym odczuciu oddechu – na przykład na wdechu lub wydechu przez nos

Sprawdź także…

Zadbaj o wzrok swojego dziecka

Zadbaj o wzrok swojego dziecka

Wczesna opieka okulistyczna jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju wzroku Twojego dziecka. Wykrywanie i leczenie...

Sukienka na wesele

Sukienka na wesele

Sukienka na wesele – jaką wybrać? Wybór sukienki na wesele to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim trzeba zastanowić...