Na co zwrócić uwagę przy zakupie suszarki do włosów

7 kwietnia 2022

Wybór suszarki do włosów dla wielu kobiet nie jest taki oczywisty. Z racji tego, że obecnie wiele mówi się o tym, jak gorące powietrze negatywnie wpływa na nasze kosmyki, poszukujemy urządzenia, które to zminimalizuje i pomoże zadbać o naszą fryzurę. Warto także wspomnieć, że suszarka jest gadżetem prawdziwie niezbędnym, gdyż przy jej pomocy, szybko i skutecznie doprowadzimy nasze kosmyki do pożądanego stanu. Obecnie na rynku panuje ogromny wybór tego typu urządzeń, więc na co koniecznie trzeba zawrócić uwagę przy zakupie?

Najważniejsze parametry suszarki do włosów

Suszarki są urządzeniami, które jak wszystkie inne sprzęty posiadają specyfikację techniczną. To od poszczególnych parametrów zależy bowiem funkcjonalność suszarki, więc z pewnością trzeba na nie zwrócić uwagę podczas zakupu. Wobec tego przyjrzyjmy się bliżej:

  • Mocy suszarki – to od tego parametru, który wyrażany jest w Watach, zależy szybkość suszenia włosów. Oczywiście im wyższa jest moc, tym nasze włosy będą wysuszone znacznie szybciej. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze wybór urządzenia o najwyższej, możliwej mocy będzie odpowiedni. Warto zwrócić uwagę na rodzaj włosów. Jeśli są one zdrowe, lśniące i grube, wówczas suszarka o mocy minimum 2000 W będzie świetnym rozwiązaniem. Z kolei jeśli nasze kosmyki są suche i kruche, wówczas powinniśmy zdecydować się na urządzenie o mniejszej mocy.
  • Siła i prędkość nawiewu – to kolejny niezwykle ważna funkcja suszarki. Warto podkreślić, że nowoczesne i profesjonalne urządzenia posiadają możliwość regulacji siły, z jaką suszymy włosy. Najmocniejszy nawiew świetnie sprawdzi się w momencie, kiedy zależy nam na szybkim wysuszeniu kosmyków. Zaś w momencie, kiedy chcemy wystylizować fryzurę, powinien być on delikatniejszy. Istotna jest również sama prędkość nawiewu- to właśnie od niej zależy, jak szybko będzie można kompletnie wysuszyć kosmyki włosów.
  • Regulacja temperatury – to chyba jedna z najważniejszych funkcji w suszarkach. Zwróćmy więc uwagę na to, czy wybrane przez nas urządzenie ją posiada. Wówczas można wykorzystywać chłodny lub zimny nawiew, a tym samym chronić włosy przed zbyt wysoką temperaturą. Zimny nawiew skutecznie zamknie łuski włosów i znacznie wygładzi ich powierzchnię, nie wspominając o tym, że pozwoli na skuteczniejsze wymodelowanie fryzury.

Suszarki do włosów z funkcją jonizacji

Nie da się ukryć, że niektóre panie mają ogromny problem z suszeniem włosów. Po całym procesie kosmyki się puszą i wyglądają na poważnie osłabione. Jeśli więc zależy nam na tym, by włosy były zawsze błyszczące i świetnie się układały, niezbędny będzie zakup urządzenia z funkcją jonizacji. Znajdziemy ją w profesjonalnych i nowoczesnych suszarkach, z nieco wyższej półki cenowej, jednak nasze włosy podziękują nam za takie rozwiązanie. Dlaczego funkcja jonizacji jest tak istotna? Otóż wystarczy jedynie pamiętać o tym, że naturalnie, nasze kosmyki są elektrycznie naładowane dodatnio. Co więcej, podczas suszenia włosów również powstają na ich powierzchni dodatnie ładunki. Efektem tego jest powstanie elektryczności statycznej, która doprowadza do otwarcia się łusek włosa. To z kolei prowadzi do tego, że stają się one matowe i niezwykle szorstkie w dotyku. Suszarki z funkcją jonizacji zostały zaprojektowane tak, by generować jony ujemne. Wówczas podczas pracy urządzenia, wytwarzane jony ujemne neutralizują dodatnie, a tym samym łuski włosów są chronione przed otwieraniem się. Kosmyki po suszeni są więc jedwabiście gładkie i lśniące, a także zostanie rozwiązany problem ich nadmiernego puszenia się.

Laura Bondyra

Autor: Laura Bondyra

Sprawdź także…