Niski wzrost. Co nosić, a czego unikać?

28 marca 2022

Niski wzrost nierzadko stanowi źródło kompleksów oraz złego samopoczucia w trakcie dobierania stylizacji. Odpowiednio skompletowane ubrania potrafią jednak dodać kilka centymetrów, wpływając tym samym na pewność siebie w codziennym funkcjonowaniu. Co nosić, a czego unikać przy niskim wzroście?

Botki i buty na obcasie

Zastanawiając się nad elementami garderoby optycznie wydłużającymi sylwetkę, w pierwszej kolejności należy pochylić się nad obuwiem. Garderoba każdej niskiej kobiety powinna być wyposażona w buty na obcasie! Najlepsze w tym przypadku będą egzemplarze wyposażone w czółenka w szpic, stanowiące naturalne przedłużenie nogi.

Do luźniejszej stylizacji warto z kolei dobrać buty na platformie bądź z wbudowanym koturnem. Dobierając obuwie z myślą o wydłużeniu sylwetki warto mieć na uwadze również kolor dopasowany do spodni bądź rajstop. Stosując wspomniane rozwiązania, kompleksy związane z niskim wzrostem z pewnością ulegną znacznemu zmniejszeniu!

Spodnie z wysokim stanem

Elementem stylizacji zalecanym w przypadku niskiego wzrostu są przede wszystkim spodnie z wysokim stanem! Odpowiedni fason optycznie wydłuży nogi, stanowiąc tym samym doskonałe połączenie z butami na obcasie.

Jednobarwne stylizacje

W przypadku niskiego wzrostu, fundamentalną rolę odgrywają kolory dobranej stylizacji. Warto postawić na ubrania w jednym odcieniu, wyróżniające się delikatnym wzorem prążków, groszków bądź pionowych pasków. Tzw. total looki, czyli stylizacje jednobarwne, pozwalają zachować bardziej harmonijną sylwetkę, wpływając tym samym na jej optyczne wydłużenie. Doskonałymi kolorami w przypadku niskiego wzrostu są beżowy, czerwony, fuksja i czerń.

Doskonałym rozwiązaniem są również jednobarwne garnitury z dobranymi do tego butami na obcasie. Postaw przy tym na marynarkę bądź płaszcz jednorzędowy, dopasowany do sylwetki, ze skośnymi kieszeniami.

Odpowiednia długość ubrań

Podstawowym czynnikiem optycznie wydłużającym sylwetkę jest należyta długość poszczególnych elementów garderoby. W przypadku mężczyzn szczególnie źle prezentują się zbyt długie koszule i t-shirty bądź rękawy marynarki nachodzące na dłonie. Zarówno w przypadku mężczyzn, jak również kobiet warto mieć na uwadze odpowiednią długość nogawek, które nie zwijają się na bucie.

Dbając o wspomniane drobiazgi z całą pewnością wydłużysz swoją sylwetkę, dodając sobie kilka centymetrów. 

Kontrasty i poziome paski – tego unikaj!

Mając na względzie niski wzrost, w pierwszej kolejności należy unikać połączeń kolorystycznych jednoznacznie przedzielających sylwetkę na dwie części. Wszystkie poziome paski będą optycznie poszerzać i skracać figurę, na co również warto zwracać uwagę. Unikaj dużych toreb, a także przytłaczającej biżuterii, która może nie komponować się dobrze z pozostałymi elementami stylizacji, przytłaczając tym samym cała sylwetkę.

Unikaj zbyt dużych wzorów, a także ubrań o kroju oversize. Postaw na ubrania dopasowane do sylwetki, zachowując przy tym odpowiednią długość rękawów i nogawek.

Laura Bondyra

Autor: Laura Bondyra

Sprawdź także…