Nowy trend ślubny – świece na weselnym stole. Jak rozświetlić najważniejszy dzień przy pomocy świec

8 czerwca 2022

Każda Panna Młoda marzy o tym, by jej ślub był wyjątkowy. Choć trendy są niezwykle popularne, to jednak warto się czymś wyróżnić. Zrobić coś, co goście zapamiętają na długo. Można zdecydować się na styl klasyczny z pełnią kwiatów i balonów lub pójść o krok dalej tworząc niesamowita tajemniczą i romantyczną atmosferę.

Jak rozświetlić ten ważny dzień, jakim jest ślub?

Pojawił się nowy trend, który jest rozchwytywany jak świeże bułeczki. Nowa metoda na stworzenie niezwykłej ponadczasowej atmosfery. Świece, czyli delikatne migoczące światełka w ogromnych ilościach dają cudowne ciepłe światło i sprawią, że atmosfera ślubu i wesela będzie jak z bajki. Jednak w jaki sposób wpleść je w dekoracje ślubne? Na szczęście można je wykorzystać niezależnie od tego czy ślub jest w plenerze czy też w kościele. Świece to must have tego sezonu! Najlepiej będą prezentować się wzdłuż ławek w kościele, tworząc świetlny korytarz do ołtarza. Jest także sprytny sposób, by świece nie gasły podczas przeciągu czy też poruszania się gości.

Jak udekorować świecami kościół?

Świece można umieścić w pięknych szklanych słojach, a najlepiej będą wyglądały po trzy sztuki w jednym szkle. Tak prezentują się najbardziej elegancko. Jest to niekonwencjonalny sposób na przystrojenie ceremonii ślubu. Więc jeśli Panna Młoda lubi się wyróżniać, to szklane tuby ze świecami w środku będą wspaniałą propozycją. Na pewno taki sposób przystrojenia kościoła lub ogrodu (jeśli ślub jest w plenerze) zwróci uwagę najbardziej wymagających gości.

Szklane tuby zachowają bezpieczeństwo oraz zapobiegną ewentualnym zabrudzeniom. Taka dekoracja wygląda niezwykle elegancko i nastrojowo. Jeśli księża nie zgadzają się na taką dekorację ze względów pożarowych, na szczęście istnieje możliwość uzyskania podobnego efektu bez używania prawdziwego ognia. W dobrych sklepach można kupić świece imitujące prawdziwy płomień. Wyglądają jak typowe woskowe świece, jednak są na baterie i czasem trudno je odróżnić od prawdziwych. Takie elektryczne świece są nieco droższe od klasycznych, ale efekt jest piorunujący.

Świece jako dekoracja na weselu

Najlepiej będą prezentowały się w szklanych tubach na samym wejściu do sali weselnej oraz na schodach. Świece można ustawić na stołach w wysokich świecznikach i kandelabrach. Najlepiej mieszać różne ich wysokości, rodzaje, a nawet kolory. Mogą być nawet wykonane z jednobarwnego wosku, który topniejąc, nie ma białej barwy. Dzięki temu można je dopasować do przewodniego koloru, jaki panuje na weselu. Na szczęście w sklepach jest dostępna szeroka gama kolorów i kształtów świec na wesele.

Mogą stać w różnych miejscach, nie tylko na głównym stole. Doskonale prezentują się także w słodyczowych kącikach, przy fontannie z czekolady i szwedzkim stole. Jest to doskonały sposób na wyróżnienie tych ważnych dla gości miejsc.

Czas palenia świec

Wybierając świece, warto zwrócić uwagę na czas ich palenia, im dłuższy, tym rzadziej trzeba wymieniać świece, co jest wygodne, ponieważ w trakcie wesela jest wiele rzeczy do zrobienia.

Laura Bondyra

Autor: Laura Bondyra

Sprawdź także…