Trendy w modzie 2022 – co warto zakupić w tym roku?

8 kwietnia 2022

Powrót do lat 2000

Trendy modowe w roku 2022 będą nawiązywać do stylizacji z początku 21 wieku. Dotychczas ten okres zazwyczaj kojarzony był z kiczowatymi stylizacjami, dużą ilością brokatu, który jednak aktualnie stał się inspiracją dla świata mody. Dlatego też niedoceniona estetyka pojawi się już wkrótce na ulicach, a także na największych wybiegach mody. W obecnym sezonie powracają zatem elementy, które łączą się z latami 2000. Są to przede wszystkim jeansy biodrówki, które mają rozszerzane nogawki. Dodatkowo popularne staną się także makaronikowe ramiączka, stopy, a także welurowe dresy. Do tego popularność zdobędą szerokie paski, klapki japonki, a także torebki bagietki. Nie zabraknie oczywiście brokatowych zdobień, świecących elementów, a także lekkiego efektu motyla.

Wiosną pokaż brzuch

W tym sezonie pojawią się bardzo odważne stylizacje, które skupiać będą się na brzuchu, talii oraz pępkach. Stylizacje te będą rewelacyjnie eksponować brzuch, co kojarzyć się może z latami 2000. Jednakże estetyka ta ulegnie zmianom, gdyż fokus na brzuch przysłony będzie marynarkami lub asymetrycznymi bluzkami. Niezwykle popularne będą zaś ozdobne staniki, a również crop topy oraz krótkie i zabudowane bluzki. Do łask powrócą spodnie oraz spódnice z obniżonym stanem, a także popularny na początku 21 wieku biodrówki.

Najmodniejsze kolory sezonu

Do najmodniejszych kolorów tego sezonu zaliczyć należy zarówno pastele, jak i kolory bardzo intensywne, a wręcz neonowe. Tym samym będzie to połączenie stonowanych mężów wraz z energetycznymi kolorami wyrażającymi radość, młodość oraz energię. Moda będzie zatem polegać również na odpowiednim doborze kolorów. Żywe kolory zgodnie z psychologią barw dodają energii, lecz również mogą poprawić humor czy też wzmacniać pewność siebie. Dlatego na wybiegach pojawia się coraz więcej jaskrawych pomarańczy, elektryzujących limonek czy też intensywnego różu. Jednakże tak mocne i intensywne kolory połączone są ze stonowanymi dodatkami, które wywołują efekt kontrastu, a jednocześnie równowagi.

Nieregularne kształty i ozdoby

Obecny sezon będzie obfitował w nawiązania do lat 2000. Tym samym pojawią się nieregularnie skrojone kombinezony, topy oraz sukienki. Co więcej królować będzie asymetria, a także fantazyjny i nieregularne kształty. Bardzo popularne staną się również wycięcia na przykład w talii, na plecach czy też na brzuchu. Szeroka różnorodność krojów strawi, że monotonnia zupełnie zniknie z ulic. Dodatkowo popularne staną się również bardzo nieregularne wzory takie jak fale, nierówne pasy, lecz również barwne plamy. Będą one charakterystyczne we wszystkich częściach garderoby. W tym samym dominować będą zarówno w zwiewnych sukienkach jak i płaszczach, marynarkach czy też kombinezonach.

Energia i równowaga

Niezwykłą popularność zyskają spódniczki mini oraz obcisłe i dopasowane kombinezony. Jednakże popularne będą również rzeczy zupełnie odbiegające od tych norm, takie jak luźne oraz bardzo szerokie spodnie czytasz marynarki. Zatem z jednej strony będziemy mieli do czynienia z dopasowanymi kombinezonami, zaś z drugiej z luźnymi i obszernymi marynarkami. Najbardziej cenione staną się zaś dwurzędowe marynarki, które przypominać będą nieco męskie fasony oraz bardzo mocno podkreśloną linię ramion. Jednakże dla zachowania równowagi całość wzbogacona będzie paskiem lub też dopasowanym crop topem. Tym samym moda i stylizacje w sezonie 2022 charakteryzować się będą dużą różnorodnością, spontanicznością oraz młodzieńczą energią.

Laura Bondyra

Autor: Laura Bondyra

Sprawdź także…