W co ubierać się w okresie przejściowym, by czuć się komfortowo? 

28 marca 2022

Stylizacje na okres przejściowy, to bardzo dobra okazja do eksperymentów modowych oraz połączenia fantazyjnej formy z klasyczną wygodą. Co ma nam do zaoferowania moda na okres przejściowy? Warto sprawdzić kilka propozycji i zobaczyć, w jaki sposób się ubierać, aby modnie wyglądać. 

Jakie ubrania będą odpowiednie na okres przejściowy?

Okres przejściowy jest czasem, który jest bardzo lubiany pod względem garderoby. Szczególną popularnością cieszy się późne lato. Wieczory wówczas zaczynają się robić nieco chłodniejsze i w pewnym momencie przychodzi chwila, kiedy da się już poczuć nieuchronnie zbliżający się koniec lata. Nie chcemy wtedy zbyt chętnie chować do szafy zestawień modowych z lata, tym bardziej odkrytych fasonów obuwia, ale podczas wychodzenia z domu, dobrze będzie zabrać ze sobą szal oraz lekką kurtkę.

Co warto zakładać w okresie przejściowym? Odpowiedzi na tak postawione pytanie, szukać można nie tylko na wybiegach największych spośród domów mody oraz na kontach instagramowych ogólnoświatowych its girls, ale również w najnowszych spośród kolekcji od ulubionych sieciówek, w sklepach z odzieżą zaliczaną do vintage czy też w second handach. Skąd w modzie zbliżającego się sezonu tak wiele luzu i zaczerpnięć z różnorodnych epok? Przejściowe trendy, to głównie zapowiedź dużych zmian w zakresie branży modowej. Zaobserwować można zdecydowanie zwrot w stronę form uniwersalnych, jak również odpowiedzialnej i zrównoważonej mody, która nierzadko potrafi czerpać ze swojego dorobku. To także okazja do stworzenia przestrzeni, w której to nadrzędną wartością stanie się nie mająca żadnych ograniczeń kreatywność.

Trendy w stylizacjach na okres przejściowy – co warto będzie wziąć pod uwagę?

Tendencje wiodące prym w modzie, sprzyjają zdecydowanie eksperymentom oraz sięganiu po bardzo odważne zestawienia. W stylizacjach na okres przejściowy, można zatem dać się ponieść fantazji i zacząć wprowadzać do swojej garderoby nieco szaleństwa. Nic nie będzie, jednakże stało na przeszkodzie, żeby zostać przy doskonale znanej i sprawdzonej już dogłębnie klasyce. W najbliższym czasie będziemy na pewno o niej pamiętali. W tym sezonie modne są zestawienia mocnych i bardzo soczystych kolorów: głęboki pomarańcz i fiolet, cukierkowy róż, czy też świetlisty żółty, to wyłącznie wybrane spośród nich. Poza wyrazistymi propozycjami, znajdziemy również stonowane barwy, bardzo dobre celem stworzenia minimalistycznego looku. Barwy to, jednakże zdecydowanie nie wszystko, nadchodzący okres przejściowy należy również do różnych wzorów. Które z deseni warto jest mieć na względzie? Motywy malarskie, apaszkowe wzory, geometria oraz kwiaty, to zdecydowanie najmodniejsze opcje.

Oryginalne stylizacje na okres przejściowy, nie mogą się także obejść bez pożądanych zdecydowanie najbardziej fasonów. W nadchodzącym sezonie, warto zdecydowanie postawić na sportową wygodę, niski stan, długość maxi oraz oversize, z którymi nie będziemy się rozstawali jeszcze przez dłuższy czas.

Laura Bondyra

Autor: Laura Bondyra

Sprawdź także…